Búgócsigák és ökomanók is díjazottak lettek – Sódar Gabriella a mezőörsi Magyar Műhely Alapítvány Közös Jövőnk környezetvédelmi versenyének zsűrijében

Június közepén zárult a mezőörsi Magyar Műhely Alapítvány Közös Jövőnk környezetvédelmi versenye, amelyen három korosztály: általános és középiskolások, valamint felsőfokú képzésben részt vevők pályamunkáit díjazták.
Az idei esztendőben a közel 1000 versenyzőből korosztályonként 8-8 csapat, illetve 8 egyetemista került be. A verseny témaköreiben elsősorban a klímaváltozás hatásaival foglalkoztak, kiemelt szempont volt a jelentkezők kreativitását és problémamegoldó képességét minél inkább próbára tenni. Az első korcsoport számára a döntő egy feladatlap kitöltéséből és egy „hulladékból hasznosat” feladat teljesítéséből állt. A második korcsoport prezentációval is kellett készüljön, melyben választott témájukat kellett bemutatni a szakmai zsűri előtt. A harmadik korcsoportba tartozó egyetemisták pedig 12 percben ismertették tanulmányuk témáit.
A Magyar Műhely Alapítvány 1993 óta tevékenykedik Mezőörs térségének kulturális fejlődésének elősegítésén, 1999 óta művelődési központot, általános iskolát és gimnáziumot is fenntartanak. A Kárpát-medencei Közös Jövőnk környezetvédelmi verseny fővédnöke Áder János, a Kék Bolygó Alapítvány elnöke, aki tavalyi a versenyen jelentette be a Planet Budapest 2026 megrendezését.

A zsűri tagjai a 2026-os esztendőben:
– Szabó Gyula, a Magyar Műhely Közhasznú Alapítvány és Népfőiskola elnöke,
– Dr. Halbritter András Albert, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanszékvezető egyetemi docense,
– Sódar Gabriella, operatív és projekt igazgatóhelyettes, Kék Bolygó Alapítvány,
– Peimli Piroska, a Fertő-Hanság Nemzeti Park területfelügyelője,
– Németh Zoltán, gazdálkodó, vízügyi szakértő, az Árpád-kori vízgazdálkodás, vízkormányzás prominens kutatója és szakértője.

A versenyről további információk a Greendexen olvashatók.