Hungexpo
2023. szeptember 27. – október 1.

A Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány pozitív jövőképet kíván felvázolni a fenntartható fejlődéssel kapcsolatban, szeretné bemutatni azokat a lépéseket, amelyekkel változtatni tudunk életmódunkon és gazdasági működésünkön, miközben cselekvésre is ösztönöz. A Planet Budapest 2023 a társadalom és a gazdaság széles rétegeit szólította meg és hívta fel a figyelmet a klímaváltozás hatásaira, valamint a fenntarthatósági fordulat fontosságára. A Planet Budapest 2023 nemzetközi szinten is kiemelkedő, a fenntarthatóság témáját újszerűen feldolgozó, a legújabb megoldásokat közérthetően bemutató rendezvény volt, amely szakmai, üzleti, közönség- és edukációs programokból állt. Az esemény egyszerre több generációhoz szólt, hidat képezve köztük, és kortól függetlenül kínált gyakorlati, kézzelfogható megoldásokat a fenntarthatóság iránt érdeklődő, vagy azzal csak ismerkedő közönség számára.

A Kék Bolygó Alapítvány egyik kiemelt célja, hogy támogassa a fenntartható gazdasági fejlődést segítő kezdeményezéseket annak érdekében, hogy sikeres üzleti megoldások szülessenek a mindennapjainkban jelentkező globális környezeti, gazdasági és társadalmi kihívásokra. A Planet Expo a fenntarthatósággal és a zöld innovációval foglalkozó kiállítás volt, amelyen ezen célok megvalósításában élenjáró, konkrét megoldásokat felvonultató magyar vállalatok képviselői kaptak bemutatkozási lehetőséget üzleti partnereik és a nagyközönség előtt. Az érdeklődők három munkanapon át részt vehettek a fenntarthatóság témájában élenjáró szakemberek előadásain, meghallgathatták kerekasztalbeszélgetéseiket. A hétvégi bemutatókon kézzelfogható megoldásokkal ismerkedhetett meg a nagyközönség.

A Planet Expo keretében szakkonferenciákra is sor került. Szeptember 27-én, szerdán a zöld finanszírozásról és a megújuló energiáról, szeptember 28-án, csütörtökön a természetközeli mezőgazdaságról és a vízgazdálkodásról, szeptember 29-én a csomagolásról, valamint e területek emberi erőforrás kérdéseiről szerveztünk szakkonferenciát a Hungexpo „A” pavilonjában.

A szakkonferenciákon előzetes regisztrációt követően vehettek részt az érdeklődők.

A Planet Budapest 2023 közönségprogramjainak célja a fenntartható fejlődéssel kapcsolatos szemlélet formálása volt. A nemzetközi szintű hazai kreatív és tudományos szakemberek által fejlesztett élményprogramokon a látogatók betekintést nyerhettek a környezettudatos jövő mindennapjaiba.

A Your Planet egy szórakoztató, informatív és elgondolkodtató kiállítás, ahol a látogatók látványos installációk segítségével tapasztalhatták és érthették meg, hogy mi a fenntarthatóság, mit tehetnek egyénileg és közösen azért, hogy gyermekeinknek egy élhetőbb bolygót hagyjunk hátra.

A Heroes of the Future, a fiatalabb generációnak szóló fenntarthatósági témájú kalandjáték magával ragadó látványvilággal, élőszereplős színházi elemekkel, interaktív játékokkal mesélt el egy történetet bolygónk lehetséges jövőjéről, és nyitotta meg a gyerekek előtt az ezt befolyásoló aktuális kérdéseket. A programot hétfőtől péntek délutánig iskolai osztályok látogathatták, péntek délutántól vasárnapig nyitva állt a nagyközönség számára.

Visszatekintés a Planet Budapest 2021 Fenntarthatósági Expó és Világtalálkozóra

A négy tematikus eseménycsoport köré épülő Planet Budapest 2021 rendezvény alapötletét, szakmai koncepcióját a Kék Bolygó Alapítvány álmodta meg és alakította ki, teljes összhangban az Alapítvány működésével, annak érdekében, hogy széles körben pozitív perspektívát vázoljon fel a fenntartható fejlődéssel kapcsolatban, illetve, hogy cselekvésre ösztönözze és megismertesse azokat a lépéseket, amelyekkel változtatni tudunk életmódunkon és gazdasági működésünkön.

Az alapítvány működésének és a Planet Budapest Fenntarthatósági Expó és Világtalálkozó rövid és hosszútávú céljai között egyaránt szerepel a közös gondolkodás és cselekvés elindítása, a fenntartható fejlődést célzó megoldások megismertetése, illetve a jövőért tett lépések konzisztens fenntartása és minél szélesebb körű kiterjesztése.

A Kék Bolygó Alapítvány négy fő tevékenységéhez hasonlóan alakította ki a Planet Budapest 2021 Fenntarthatósági Expó és Világtalálkozó négy tematikus programját annak érdekében, hogy az Alapítvány tevékenységi köreihez szorosan illeszkedő esemény- és programkínálatot szolgáltasson a szakmai és a laikus közönség számára.

ország
nap
kiállító
ezer nm

A Fenntarthatóság Univerzuma a szakmai, akadémiai és politikai érintettek találkozásának és szakmai diskurzusának a lehetőségét teremti meg. Mindennapi működése során az Alapítvány tudományos szakértői segítséggel támogatja és járul hozzá a fenntarthatósági fordulat elősegítéséhez.

A fenntartható fejlődés megteremtése közös felelősségünk, mely során egy mindenki számára azonos értékrend elfogadása, a természeti értékrend megőrzése, a megoldások átvétele jelentik az elsődleges lépéseket.

A Te Bolygód közönségprogram célja az összefogásra való ösztönzés, a közös érdek gondolatának elültetése és a fenntartható fejlődéssel kapcsolatos szemlélet formálása, amelyekre az Alapítvány különböző törekvésekkel, eseményekkel és kampányokkal igyekszik felhívni az emberek figyelmét.