Eljött a megoldások ideje – Kőrösi Csaba a BCSDH taggyűlésén

A Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért – BCSDH idei taggyűlésének – a MÁV Zrt. jóvoltából – a Magyar Vasúttörténeti Park adott otthont. A taggyűlés díszvendége Kőrösi Csaba, a Kék Bolygó Alapítvány stratégiai igazgatója, az ENSZ közgyűlés nemrégiben leköszönt elnöke volt, aki egy új, a kihívásokra megoldásokkal szolgáló korszak kezdetéről beszélt: „eljött a megoldások ideje, egy új kor kezdetén állunk” – mondta. Kőrösi Csaba a Kék Bolygó Alapítványban zajló munka alapján értékelést adott a fenntartható fejlődési fordulat kihívásairól, valamint a fenntarthatóság és a mesterséges intelligencia felhasználása közötti néhány összefüggésről. Kiemelte, hogy a fenntartható fejlődés, az anyag- és energiahatékonyság, a csökkenő környezeti lábnyom és a társadalmi felelősségvállalás versenyképességi tényezővé vált.
Az előadáshoz tartozó prezentáció megtekinthető: https://prezi.com/view/iyl9G0z4dnL9OMPskrFO/
A taggyűlésről további információk a BCSDH LinkedIn és Facebook oldalán találhatók.