TEX-DAN projekt, nyitóesemény

A Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány is szerepet vállalt egy olyan nemzetközi projektben, amely a textilipar környezetszennyező hatásával foglalkozik. A program négy fő cél köré szerveződik: a körforgásos megoldások alkalmazása a textil- és divatipari értékláncokban; a körforgást elősegítő helyi, regionális és nemzeti politikák korszerűsítése; a transznacionális együttműködés és a tudáscsere fellendítése és különböző fenntartható transznacionális együttműködési formák létrehozása.
A Danube Region Programme által támogatott TEX-DAN projektben 11 országból 14 partner – köztük Alapítványunk – és további 7 társult partner vesz részt. A program nyitóeseményét a hónap elején tartották Pécsett, a résztvevők bepillantást nyerhettek a helyben működő Karma Pécsi Kesztyű üzemének működésébe is, ahol a fenntarthatóság szempontokat figyelembe vevő körforgásos megoldásokat alkalmaznak.