WSSC 2019 – Irány Finnország

A Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány két általános iskolás diák és egy tanár kiutazását támogatja, így Magyarország is részt vesz az ENO Schoolnet által szervezett World Summit of Students for Climate csúcstalálkozón.

A 2019. május 29. és június 5. között zajló finnországi eseményen a világ különböző pontjairól érkező 100 tanár és 200 diák vesz részt. A szervezők célja, hogy a tanulók bátrabbá és (környezet)tudatosabbá váljanak, a tanárok pedig a természettudományi és a körkörös gazdasággal kapcsolatos workshopokból merített tudás birtokában járulhassanak hozzá a fenntartható fejlődéshez.

A tanulók nemcsak a klímaváltozás legnagyobb veszélyeiről és a szükséges lépésekről szavazhatnak, de részt vehetnek abban a nagyszabású faültetési programban is, amelynek célja, hogy 2025-ig 3 millió tonna szén-dioxidot köthessenek meg segítségével.

Itt olvashatod el, milyen érdekes programokon vehet részt az Alapítványunk által támogatott pedagógus és két diákja.