Hello Planet – Ingyenes start up designtábor

A Kék Bolygó Alapítvány és a Hello Wood Junior 15-18 év közötti fiatalok számára rendezte meg a Hello Planet startup designtábort.

A 2023. július 31. és augusztus 5. között Nagykovácsiban tartott ingyenes Hello Planet táboron 50 lelkes középiskolás vehetett részt, akiket érdekelnek a fenntarthatósági témák, a design vagy a startupok világa.

Pályázni 2023. június 30-ig a jelentkezési lap kitöltésével és emailben beküldött, saját alkotással lehetett.

Szeretnél többet tudni arról, milyen volt a Hello Planet tábor? Görgess tovább és olvasd el beszámolónkat!

A 2023 augusztusában megrendezett eseményen a résztvevő fiatalok inspiráló, zöld kezdeményezéseket és vállalkozásokat ismerhettek meg, valós startup ismereteket szerezhettek interaktív foglalkozások keretében, valamint design workshopokon dolgozhatták ki terveiket.

A Hello Planet táborozói az általuk választott workshop alapján az első nap csapatokat alkottak, és a tábor idején designerek vezetésével ezekben a csapatokban dolgoztak startup ötleteiken. A Hello Wood oktatási programjain nemcsak a kézzel való tevékenységnek, az elkészítve tanulásnak, hanem a közösségépítésnek és szemléletformálásnak is kiemelt szerepe van: a résztvevő diákok rengeteget tanulnak önmagukról és a csapatban való együttműködésről.

Táborozóink egyre rutinosabban használták a dekopír fűrészt és más szerszámokat, megismerkedtek a 3D nyomtatás rejtelmeivel, stop motion programmal animáltak, és még egy kocsit is „felgyújtottak”, azaz füstgéppel manipuláltak fotókat.

Az utolsó este rendezett bemutatón egy háromfős szakmai zsűri értékelte az elkészült projekteket: Huszár András, a Hello Wood alapító ügyvezetője, Sódar Gabriella, a Kék Bolygó Alapítvány üzletfejlesztési vezetője és Gallai Máté, a Kuube – Prémium Okosbútorok ügyvezetője választotta ki a legjobb munkákat.

A Hello Wood Junior táborokra jellemző módon a szakmai munka mellett a közösségi programok – mint a reggeli torna, beavatás, beszélgető kör, csapatverseny, élménypark felfedezése, esti záróbuli, tábortűz – is nagy hangsúlyt kaptak annak érdekében, hogy a résztvevő fiataljaink közösséggé kovácsolódjanak és meghatározó élményekkel tele térjenek haza a tábor végén.