Study Tour, Budapest

A kétnapos bécsi programsorozat befejezése után június 15-től Budapesten folytatódott a Study Tour. A delegáció tagjait a KBKA látta vendégül. A tanulmányút budapesti programjában elősorban az EPR rendszerhez kapcsolódó hulladékgazdálkodási technológiákkal ismerkedhettek meg a résztvevők. Először az ALTEO csoport hulladékgazdálkodási leányvállalatát, az FE-Groupot látogatták meg, ahol bemutatták az elektronikai hulladékok hasznosítási technológiáját. A kiterjesztett gyártói felelősség rendszerében az elektronikai hulladékok (WEEE) nagyon fontos szegmenst jelentenek, hiszen a mai rendkívül gyors technológiai fejlődés miatt ezek az anyagok egyre nagyobb mértékben jelennek meg hulladékáramokban.

A második budapesti helyszínen a delegáció tagjai működés közben láthatták a főváros kommunális hulladék kezelő cégének (BKM – FKF Nzrt.) legújabb fejlesztését, a Waste Sorting Plant Budapestet. A BAT technológiát használó berendezés, amely a közel 2 millió fővárosi lakostól begyűjtött szelektív hulladékot válogatja, rendkívül hasznos tapasztalatokkal szolgált a macedón delegációnak. A résztvevők a rendszer minden technológiai elemét megtekintették, és a vendéglátóktól rendkívül sok információt kaptak a működtetés titkairól.

Az észak macedón delegáció 2023. június 16-án a délelőtt utazott vissza Szkopjéba.