Ünnepélyes nyitórendezvény

2023. június 1-jén Szkopjéban hivatalosan is elindult az Európai Unió által finanszírozott, az észak-macedón hulladékgazdálkodás fejlesztését célul tűző Twinning projekt.

A teltházas megnyitó nagy szakmai érdeklődés mellett zajlott. Nyitóbeszédében Kaya Sukova környezetvédelmi miniszter asszony hangsúlyozta, hogy nagy segítséget nyújtanak ezek a programok Észak-Macedónia mielőbbi EU-csatlakozásához. Steffen Hudolin az EU helyi delegációjának vezetője elmondta, hogy az EU adja ehhez a pénzügyi forrás nagy részét, Klein András, Magyarország és Georg Vutsas, Ausztria nagykövete a tagországok szakmai támogatásáról biztosították a jelenlévőket.

A szünet után Lendita Dika államtitkár és Karanfilova-Maznevska főosztályvezető a szakminisztérium hulladékgazdálkodás területén történő nemzetközi és az EU-s együttműködésben betöltött szerepét emelte ki.

Sitányi László a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítványt és a szervezet projektben betöltött szerepét mutatta be.

Nemcsek Tibor rezidens Twinning tanácsdó (RTA) a projekt első időszakának eredményeit ismertette, valamint Wégner Krisztina komponens vezető a következő időszakra tervezett feladatokat, programokat vázolta föl.

Zárásként az olasz elektronikai hulladékgyűjtés és -feldolgozás rendszerét mutatta be Fabrizio Longoni programigazgató.

Forrás: Telma Television News, adás: 2023.06.01., 15.30 Telma Hírek

A nyitórendezvény programja

08:30-09:00

09:15-09:30